ZAPRASZAMY DO OGRÓDKA

ZAPRASZAMY DO OGRÓDKA

CZYNNE od 10.00 do 22.00

CZYNNE od 10.00 do 22.00

ZAMÓW z DOWOZEM

ZAMÓW z DOWOZEM

89 527 58 83

ZDROWA KUCHNIA Z TRADYCJĄ

Wszystkie potrawy i ciasta tworzymy w oparciu o tradycyjną, polską kuchnię w najlepszym wydaniu. Gotujemy z produktów od lokalnych dostawców.

WYJĄTKOWE POŁOŻENIE

Restauracja położona jest w sercu Starego Miasta, tuż przy staromiejskiej fontannie. Nasz letni ogródek to doskonały punkt widokowy na gotycki Zamek i scenę staromiejską.

DZIEDZICTWO KULINARNE

Jesteśmy dumni faktu że jako jedni z pierwszych zostaliśmy członkami sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Europa w regionie Warmia, Mazury, Powiśle. Certyfikat potwierdza regionalny charakter naszych potraw oraz ich wysoką jakość.

RESTAURACJA STAROMIEJSKA

To miejsce spotkań towarzyskich przy kawie i domowym cieście. To najlepsze miejsce na obiad z rodziną i spotkanie biznesowe a także organizację imprez okolicznościowych.

O nas

Staromiejska to miejsce znane wszystkim Olsztynianom. Restauracja została założona w roku 1958. Działamy już więc ponad 60 lat i jesteśmy z tego bardzo dumni.

Staromiejska położona jest w sercu Olsztyna, na Rynku  Starego Miasta, w bliskim sąsiedztwie gotyckiego zamku i katedry.

Naszą specjalnością są potrawy kuchni polskiej oraz ciasta i desery przygotowywane we własnej cukierni. W  roku 2006, jako jedni z pierwszych w rejonie Warmii, Mazur i Powiśla, otrzymaliśmy rozpoznawalny w całej Europie znak jakości „Dziedzictwo kulinarne”. Znak „Dziedzictwo kulinarne” potwierdza regionalny charakter oferowanych  w naszej restauracji potraw oraz ich wysoką jakość związaną bezpośrednio z wykorzystaniem surowców pochodzących od miejscowych producentów.

Znakomita kuchnia połączona z polską gościnnością, styl i elegancja to powody dla których warto odwiedzić Staromiejską.

Jednocześnie możemy przyjąć 100 osób. Obsługujemy grupy turystyczne.

filler image

Usługi cateringowe oferujemy już od ponad 15 lat - odpowiednie doświadczenie i wyposażenie pozwalają w pełni zadowolić naszych klientów. Wśród stałych zleceniodawców posiadamy zarówno osoby prywatne, firmy, wyższe uczelnie jaki i instytucje państwowe. Przygotowujemy spotkania wigilijne dla firm, poczęstunki w trakcie szkoleń, konferencji, uroczyste spotkania okolicznościowe.

Przygotowywane przez nas przyjęcia charakteryzują się elegancką oprawą i wyjątkowym smakiem potraw. W pełni stosujemy się do indywidualnych życzeń klientów.

Przygotowujemy zarówno potrawy restauracyjne jak i spotkania „na słodko” proponując szeroki wybór ciast, ciasteczek bankietowych i drobnych wypieków z własnej cukierni.

Oferowane przez Staromiejską potrawy i ciasta są zawsze świeże i przygotowane z najlepszych, naturalnych składników. Potwierdzeniem jakości naszych wyrobów jest przyznawany rokrocznie znak jakości „Dziedzictwo kulinarne”.

Imprezy okolicznościowe

Nasza restauracja jest świetnym miejscem do organizacji imprez okolicznościowych. Przygotowujemy dla Państwa m.in chrzciny, komunie, urodziny, obiady z okazji ślubu. Dla każdego z naszych Gości przygotowujemy indywidualną ofertę dostosowaną do kulinarnych upodobań, długości spotkania i jego charakteru. Posiadamy salę na około 30 osób, którą możemy w zależności od potrzeby wydzielić od pozostałej części restauracji.

W naszej ofercie są nie tylko dania restauracyjne ale również desery, ciasta i torty przygotowane na miejscu przez doświadczonych cukierników. W ofercie mamy torty komunijne w kształcie otwartej księgi, torty okolicznościowe tradycyjne i w stylu angielskim. Stawiamy nie tylko na formę ale i wspaniały smak naszych wypieków.

Aktualności


4
Maj

Korzystamy z dofinansowania WFOŚIGW w Olsztynie

W marcu br udało się nam zrealizować inwestycję polegającą na wymianie okien i drzwi w naszej restauracji. W...

22
Kwi

Pierogi mrożone

Zapraszamy do zakupu mrożonych pierogów PIEROGI - 12 zł/10szt KOŁDUNY LITEWSKIE - 14 zł/15 szt  

Adres

ul. Stare Miasto 4/6 lokal 13, 10-027 Olsztyn

Telefon

+48 (89) 527 58 83

E-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Zapraszamy od godz.10.00-22.00